صفحه نخست انجمن ها تالار گفتگو آموزش هزاره سوم جلسه پرسش و پاسخ پویش آموزش در هزاره سوم پاسخ به: جلسه پرسش و پاسخ پویش آموزش در هزاره سوم

ZIKCHER
مشارکت کننده

به نام خدا مهران هوازاده هستم سرگروه و سخنگوی تیم نوا ایده ی من از دو بخش تشکیل میشه بخش اول در رابطه با وارد کردن تکنولوژی های جدید به فرایند های آموزش دادن مثل ایده ی بقیه ی دوستان که قبل تر هم مطرح شد ولی بخش اصلی و هسته ی مرکزی طرح من در رابطه با حذف یک سری دروس نامربوط برای گرایش های مختلف هست به عنوان مثال دروسی مانند عربی فارسی تاریخ جغرافیا و خیلی از درس ها که متاسفانه اکنون مجالی برای پرداختن به آنها نیست برای شخصی مثل من که میخواهد در آینده یک مهندس تاسیسات بشود کاملا بی فایده است و دانستن یا ندانستن این دروس برای یک مهندس تاسیسات فرقی ندارد و نه تنها من بلکه تمامی دانش آموزان چه در رشته های نظری چه فنی حرفه ای و چه کار و دانش از مطالعه ی درس های نا مربوط ناراضی هستند لازم به ذکر است که این طرح نیازمند پشتیبانی هایی قوی برای اجرایی شدن است چراکه ما اکنون درباره ی آموزش و پرورش کل کشور صحبت میکنیم و وجود کوچکترین نقص و کارشکنی در این طرح میتواند چندین سال مارو به عقب برگرداند و ضرر بزرگی به کشور بزند و در صورت موفقیت نیز یک پیروزی عظیم برای کل سیستم آموزش و پرورش محسوب میشود و این مسئله یکی از مهم ترین مسائل آموزش و پرورش است که رفع شدن این مسئله و موفقیت این پروژه ی عظیم آموزش و پرورش گام بزرگی رو به جلو خواهد برداشت