صفحه نخست انجمن ها تالار گفتگو کودکان کار عنوان تعداد کمی از مشکلات کودک کار

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #4329
   lilabahramiyan
   مشارکت کننده

   – نبود شغل‌های مناسب برای بزرگسالان در جامعه

   – تعداد زیاد فرزندان در خانواده و ناتوانی در تأمین مخارج اعضا توسط والدین

   – در مشاغلی مثل کشاورزی میزان دستمزد پرداخت شده به میزان هرچه بیشتر محصول برداشت شده بستگی دارد. از همین رو خانواده‌ها ترغیب می‌شوند تا فرزندان را نیز در این کار دخیل کنند و میزان بیشتری محصول جمع‌آوری کنند.

   – صاحبان مشاغل به کودکان پول کم‌تری پرداخت می‌کنند چرا که کودکان کم‌تر پیگیر حقوق خود می‌شوند و به دنبال شکایت می‌روند. این مسئله کارفرمایان را ترغیب می‌کند که بیشتر از کودکان در جهت رسیدن به منافع خود بهره ببرند.

   – وجود عقاید غلط در برخی فرهنگ‌ها. به صورتی که در بسیاری از آن‌ها افراد با حقوق کودکان آشنا نیستند و کار کردن آن‌ها را خلاف منافع نمی‌دانند
   و اینها تنها تعداد بسیاری کمی از مشکلات کودکان کار هستند که تیم ما قصد دارد در جهت کاهش این مشکلات تلاش خود را انجام دهد

  • #4336
   hashemielham27
   مشارکت کننده

   کودکان کار در کودکی کودکی نکرده اند بچگی نکرده اند . همینطور کودکان کار در خیابان ها امنیت ندارند چون لا خیلی از چیزها مثل دزدی اعتیاد و …اشنا میشوند.در کشور ایران هنوز فرهنگ سازی نشده برای همین کودکان کار خیلی دچار مشکل میشوند.در این وضعیت کرونا هم بهداشت مناسب ندارند و بیشتر باعث میشود که کرونا و انواع بیماری بگیرند.مهم ترین مشکل کودکان کاراین است که ان ها بیشتر مورد تجاوز قرار میگرند.دلشون میشکنه وقتی بچه های دیگه رو توی خیابون همراه پدر و مادرشون میبنن که خوشحالن و در کنار هم هستن و یا اینکه کنار رستوران ها ادم های زیادی میبنند که غذا میخورند ولی ان ها چون پول و یا خانواده ندارند نمیتوانند نیازهایشان را برطرف کنند.به خاطر لباس هایشان و چهره هایشان مدام در حال تمسخر قرار میگیرند و مردم رفتار بدی با ان ها دارند.و از مشکلات روانی مثل تکلم روابط عاطفی و … برخورد میشوند.

  • #4341
   parisataghiyar2003
   مشارکت کننده

   همین مشکلات باعث شده کودک کار افزایش پیدا کنه
   و ریشه اصلی افزایش کودک کار در کشور ها همین وارد ذکر شده است

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.