صفحه نخست انجمن ها تالار گفتگو کودکان کار نان آوران کوچک (کودکان کار)

برچسب ها: 

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #3749
   مسعود ایرانپور
   مشارکت کننده

   کودکان کار ، بزهکار و منحرف نیستند اما اگر وضعیت زندگی آنان مورد توجه قرار نگیرد و تغییراتی در زندگی آنها ایجاد نشود ، به علت ویژگی های زندگی شان، به صورت بالقوه منشا بسیاری از رفتارهای ضد اجتماعی و بزهکارانه می شوند و سلامت خود و جامعه را در معرض خطر قرار می دهند.

   انواع کودکان کار
   سه نوع کودک خیابانی وجود دارد:

   کودک در خیابان:این کودکان برای خود خانواده هایی دارند و در خیابان ها برای کسب درآمد برای آنها کار می کنند و شب ها به خانه بر می گردند. میزان ارتباط این کودکان با خانواده خود متفاوت است.

   کودکان خیابان: این کودکان توسط خانواده خود رها و یا یتیم شده اند و بدون هیچ اعضای خانواده زندگی خود را ادامه می‌دهند. آنها فقط مسئول ادامه زندگی خود هستند این گروه که از کودکان خیابانی مشکلات بیشتری دارند و در معرض انواع خطرات مختلف قرار می گیرند و در واقع این گروه آسیب پذیر ترین افرادی هستند که در خیابان ها زندگی می کنند که با خیابان ها عجین شده اند.

   فرزند یک خانواده خیابانی: گروه سوم ،کودکانی هستند که در واقع فرزند یک خانواده خیابانی محسوب می شوند . این کودکان در خیابان ها با خانواده‌هایشان زندگی می کند معمولا این خانواده‌ها در اثر یک فاجعه یا سختی مانند جنگ، بلایای طبیعی یا بیکاری در خیابان ها زندگی می کنند.
   خطراتی که کودکان و نوجوانان خیابانی را تهدید می کند:
   خطرات بهداشتی و دچارشدن به انواع بیماری ها
   محروم شدن شدن از تحصیل
   مورد سوء استفاده و آزار جنسی قرار گرفتن
   دچار از خود بیگانگی شدن
   مورد آزار جسمی و عاطفی قرار گرفتن
   عدم رشد و تکامل
   خطرات حوادث مثل تصادف و مرگ
   گرفتار شدن در دام باندهای قاچاق و تبهکار
   مورد بهره کشی اقتصادی قرار گرفتن
   خود فروشی

   پیشگیری از معضلات مرتبط با این کودکان
   درست است که در هر جامعه‌ای تا اندازه‌ای فقر وجود دارد و مسئله کار کودکان چیزی است که نمی توانیم از آن دوری و اجتناب کنیم. با این حال جوامع باید برنامه ریزی های مناسب در این زمینه داشته باشند تا بتواند تعداد این کودکان را کاهش دهند و از آسیب‌های مرتبط با آن‌ها پیشگیری کنند.

   ایده و راه حل شما چیست؟؟

  • #3892
   mohamad.yousefi1382
   مشارکت کننده

   با عرض سلام و خسته نباشید به شما
   به نظر بنده اولین و موثرترین کار برای رفع این معضلات ، پیگیری کردن از جانب نیروی های مربوطه و جستجو برای همچین افرادی هست تا برای آن ها سرپناه و حقوق ماهیانه در نظر گرفته شود (چرا که تنها دلیل این کودکان و خانواده ها، درآمدزایی و دست و پنجه نرم کردن با این اوضاع اقتصادی است).

  • #3982
   مسعود ایرانپور
   مشارکت کننده

   ما در این پویش دنبال یافتن ایده های جدید و کاربردی از طرف شما دوستان عزیز هستیم مثلا چگونه می توان مشکل درامدزایی انها را حل کرد؟

نمایش 2 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.